obozy

Obóz Hapkido 2019

Obóz Hapkido 2018

Obóz Hapkido 2017

Fotorelacja z obozu dostępna tu

Obóz Hapkido 2016

Obóz Hapkido 2015

Międzynarodowy Obóz Hapkido 2014

Na przełomie czerwca i lipca 2014 odbył się dwutygodniowy obóz Hapkido. Jak co roku odpoczywaliśmy w malowniczej i spokojnej  okolicy pasma Brzanki. Oprócz trenujących systematycznie w trakcie roku szkolnego, pojechały z nami również osoby z Ukrainy i USA. Kadra trenerów i wychowawców to: prof. Stanisław Sterkowicz (5 dan), dr Katarzyna Sterkowicz-Przybycień (4 Dan) – trener, mgr Rafał Przybycień (3 Dan) – kierownik, trener, mgr Adrian Piórko-Pawliński (1 Dan Karate) – trener, wychowawca, mgr Małgorzata Mikołajek  –  trener, wychowawca, Paweł Bronicki – wychowawca. Zrealizowaliśmy bogaty program, w którym górowały codzienne zajęcia Hapkido w zakresie form (HYUNG) i technik samoobrony (HO SHIN SUL), uzupełniane treningami kondycyjnymi. W tym roku najstarsza grupa uczestników ćwiczyła także z długim kijem  (JANG BONG). Wiele emocji przysporzyły zajęcia ze strzelectwa, a także wyjazd do Tarnowa na Górę św. Marcina, gdzie obozowicze zmagali się z trudną trasą „Tarzan” na mostach linowych, pod opieką instruktorów wspinaczki. Napięty plan zajęć obfitujący w różnorodne gry, jak tenis stołowy, siatkówka plażowa, piłka nożna, bilard przeplatały się z wycieczkami rowerowymi i zajęciami na basenie. Miłych wrażeń dostarczyła wycieczka autokarowa do zamku w Dębnie, gdzie podziwialiśmy zebrane tam kolekcje mebli, obrazów i innych dzieł sztuki. Podczas tegorocznego obozu zorganizowaliśmy wiele konkursów, których zwycięzcy otrzymali medale i nagrody rzeczowe.

Zawody strzeleckie

Gr I                                                                Gr II

1.  Bartosz Sroczyński                           1.  Bartosz Pawlik

2.  Dominik Oczoś                                   2.  Tomasz Szeląg

3.  Barbara Lech                                     3.  Paweł Augustyn

Pokazy samoobrony (HO SHIN SUL)

Gr I                                                                Gr II

1.  Krzysztof Homa                                  1.  Kamil Szeląg

2.  Jacek Kulig                                          2.  Jakub Jaworski

3.  Aleksander Lubiński                         3.  Karolina Wójtowicz

Zawody w formach (HYUNG)

Gr I                                                                Gr II

1.  Krzysztof Homa                                   1.  Tomasz  Szeląg

2.  Jacek Kulig                                           2.  Stanisław Młynek

3.  Michał Przybycień                              3.  Jakub Czajor

Przeprowadzono także egzamin na stopnie uczniowskie Gup,  z udziałem prof. Stanisława Sterkowicza (5 Dan).

Wszystkim uczestnikom gratuluję przetrwania systematycznego szkolenia.

Hapki!

Kierownik obozu

Rafał Przybycień

Zdjęcia w galerii

Sprawozdanie z obózu HAPKIDO 2013

z udziałem Prezydenta EHA Sama Plumba (7 Dan)

 

W dniach 29 czerwca do 12 lipca 2013 odbył się kolejny obóz szkoleniowy hapkido w malowniczej miejscowości Kołkówka. W obozie wzięło udział w sumie 38 uczestników w tym 6 osób kadry:

dr Katarzyna Sterkowicz-Przybycień (4 Dan)– trener

mgr Rafał Przybycień (3 Dan)– kierownik, trener

mgr Adrian Piórko-Pawliński (1 Dan Karate)–trener, wychowawca

mgr Małgorzata Mikołajek  –  trener, wychowawca

Dawid Suszczyk (Bo Dan) – instruktor, wychowawca

Paweł Bronicki – wychowawca

Codziennie odbywały się trzy treningi. Jeden ogólnorozwojowy i dwa doskonalące ćwiczenia formalne (HYUNG) oraz techniki samoobrony (HO SHIN SUL). Dla chętnych osób z grupy starszej przygotowano dodatkowe treningi kształtujące wytrzymałość siłową.  Po ciężkich i wyczerpujących treningach odbywały się zajęcia w sali komputerowej gdzie ćwiczono umiejętności strzeleckie na symulatorach oraz grano w gry zręcznościowe. Po kolacji obozowicze brali udział w zorganizowanych zajęciach wieczornych. Oglądali filmy szkoleniowe, bawili się podczas różnego rodzaju konkursów, pokazów i przedstawień kabaretów, które sami przygotowywali. Hitem tegorocznego obozu były występy karaoke. Podczas obozu nie zabrakło grilla ze smażeniem kiełbasek i śpiewaniem piosenek. Tak jak w latach ubiegłych zorganizowane zostały zajęcia ze wspinaczki. W tym roku pojechaliśmy do parku linowego na Górze św. Marcina w Tarnowie. Uczestnicy obozu brali również udział w wycieczkach rowerowych oraz zajęciach na basenie. Odwiedzili Muzeum Przyrodnicze i Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach. Dla osób, które po raz pierwszy były na tego typu obozie zorganizowany został „chrzest-test”. Na zakończenie podstawowego szkolenia strzeleckiego z broni pneumatycznej zorganizowano turniej strzelecki w nowej formule. Nie zabrakło także konkursów intelektualnych i plastycznych. Przeprowadzono również egzamin na kolejne stopnie hapkido. Na trzy dni przed końcem obozu odwiedził nas Prezydent European Hapkido Alliance Sam Plumb (7 Dan) i jego asystent Nick Sellars (5 Dan) oraz prof. Stanisław Sterkowicz (5 Dan). Mistrzowie przeprowadzili treningi i wykłady dla  uczestników obozu oraz oceniali wykonanie pokazów samoobrony i ćwiczeń formalnych (HYUNG), wyłaniając zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych. Odebrali egzamin na 4 Dan,  do którego w obecności swoich uczniów przystąpiła Katarzyna Sterkowicz-Przybycień. Obóz zakończony został rozdaniem nagród.

 Wszystkim uczestnikom gratuluję przetrwania systematycznego szkolenia.

Obóz już za nami więc warto pomyśleć o przyszłym roku.

Hapki!

Kierownik obozu

Rafał Przybycień

Zdjęcia w galerii

Sprawozdanie z obozu rekreacyjno-sportowego

HAPKIDO 2012


W dniach 30 czerwca do 13 lipca 2012 odbył się kolejny obóz szkoleniowy hapkido. Tak jak w ubiegłym roku obóz odbył się w oddalonej o ok. 3km od Jodłówki Tuchowskiej malowniczej miejscowości Kołkówka. W obozie wzięło udział 25 uczestników i 6 osób kadry:

dr Katarzyna Sterkowicz-Przybycień – trener

mgr Rafał Przybycień– kierownik, trener

mgr Łukasz Wróbel – wychowawca

mgr Bożena Karamara –  wychowawca

Dawid Suszczyk- wychowawca

Paweł Bronicki – wychowawca

Codziennie odbywały się trzy treningi. Jeden ogólnorozwojowy i dwa doskonalące ćwiczenia formalne (HYUNG) oraz techniki samoobrony (HO SHIN SUL). Dla chętnych osób z grupy starszej przygotowano dodatkowe wieczorne treningi. Po ciężkich i wyczerpujących ćwiczeniach, odbywały się zajęcia w sali komputerowej gdzie ćwiczono umiejętności strzeleckie na symulatorach oraz grano w gry zręcznościowe. Po kolacji obozowicze brali udział w zorganizowanych zajęciach wieczornych, podczas których oglądali filmy szkoleniowe, bawili się podczas różnego rodzaju konkursów, pokazów i przedstawień kabaretów, które sami przygotowywali. Podczas obozu nie zabrakło ogniska ze smażeniem kiełbasek i śpiewaniem piosenek. Tak jak w latach ubiegłych zorganizowana została przejażdżka na wozie z sianem i zajęcia ze wspinaczki. Uczestnicy obozu brali również udział w wycieczkach rowerowych oraz zajęciach na basenie. W tym roku odwiedzili miejscowość Bartkowa, gdzie z tamtejszej przystani wypłynęli na rejs statkiem po jeziorze Rożnowskim. Jedną z atrakcji była wycieczka do miejscowości Piotrkowice, gdzie na specjalnie przygotowanym torze uczono się jeździć na quadach, zwiedzano mini zoo, skakano na trampolinach oraz dmuchanych zamkach. Dla osób, które po raz pierwszy były na tego typu obozie zorganizowany został „chrzest-test”. Na zakończenie podstawowego szkolenia strzeleckiego z broni pneumatycznej zorganizowano turniej strzelecki. Nie zabrakło także konkursów intelektualnych. Pod koniec obozu przeprowadzono również egzamin na kolejne stopnie hapkido. Odbyły się także zawody Hapkido  w formach (HYUNG) oraz w pokazach samoobrony. Obóz zakończony został rozdaniem nagród.

 Wszystkim uczestnikom gratuluję przetrwania systematycznego szkolenia.

Obóz już za nami więc warto pomyśleć o przyszłym roku.

Pozdrowienia dla wszystkich.

Hapki!
Kierownik obozu Rafał Przybycień

Zdjęcia w galerii

 

Filmy z obozów hapkido